Hoşgeldin, ziyaretçi! [Üye ol | Giriş Yap

Almanya’da Eğitim Sistemi

Genel 20 Mayıs 2019

Almanya, dünya çapında kendisini kanıtlamış bir eğitim sistemine sahiptir. Birçoğu devlet tarafından ücretsiz olarak hizmet sunan, yüzlerce sosyal aktivite ile desteklenen ve çocuğun ilgi alanına yönelik çalışmalar yapan muazzam bir eğitim sistemi bulunuyor. Türk ailelerinin çocuklarını güvenle gönderebileceği birçok Alman okulu bulunuyor. Almanya’da zorunlu eğitim kapsamında okula başlama yaşı altıdır. Almanya’da devlet okullarının yanında pek çok özel okul da bulunuyor. Almanya’daki bütün öğrencilerin yarısından fazlası yüksek öğrenime devam ediyor. Çoğu Alman okulundaki akademik derslere, ana müfredat dışında eğitici ve sosyalleşmeyi artıran derslere de ağırlık veriliyor.

Almanya’ya Yeni Gelen Çocuk ve Gençlerin Okula Kaydedilmesi

Almanya’ya geldiğinizde çocuğunuz okul çağındaysa, onların okula nasıl kayıt olacakları konusunda endişe etmenize gerek yoktur. Bulunduğunuz yerin yerel yönetim birimine başvurduğunuz zaman uygun olan okul yönetimi ile irtibata geçilerek çocuğunuzun okula kaydı yapılır. Genel bir kural olarak, kısa süre önce ülkeye giriş yapan ve Almanca eksikliği nedeniyle normal okul derslerine katılamayan çocuklara, normal eğitim dersleri yerine özel hazırlık dersleri verilir. Amaç, onları en kısa sürede normal okul sınıflarına uyumlu hale getirmektir.

Okumaya devam…

44 toplam görülme, 1 bugün

Almanya Emlak Piyasası

Genel 18 Mayıs 2019

Almanya, Orta Avrupa’da yer almaktadır. Başkenti Berlin’dir. Danimarka, Hollanda, İsviçre ve Fransa gibi birçok ülke ile sınır komşusudur. Aynı zamanda Avrupa Birliği Üye ülkelerden olan Almanya, aldığı göçler sayesinde Avrupa kıtasındaki en kalabalık ülkelerden biridir.

Köklü bir geçmişe sahip olan Almanya’nın tarihi M.Ö. 3. yüzyılda yaşamış olan Germen kabilelerine kadar dayanmaktadır. Tarihinde birçok ünlü edebiyatçı, sanatçı, düşünür bulunmakta olup, en bilinenlerinden birkaçı Goethe, Heinrich Böll, Immanuel Kant, Albert Einstein, Arthur Schopenhauer’dır. Böylesine eşsiz mimari yapılarla bezenmiş, sokakları tarih kokan bir ülkedir, Almanya.

Almanya’da Kentsel dönüşüm ve daire fiyatları

İleri teknoloji fabrikalar ve dünya devi markalar buluşunca dev ekonomisi ile gözleri kamaştırmaktadır. Dev sanayi yatırımları pek çok işçi ihtiyacını doğurmakta, bu da şehirleri kalabalıklaştırmaktadır. Nüfustaki artıştan ötürü emlak piyasası özellikle son yıllarda ciddi oranda artış göstermektedir. Özellikle en kalabalık popülasyona sahip Berlin’de hem ev almak isteyenler hem de mevcut kiracılar satılık daire ve kiralık evlerdeki fiyat artışından yana dertliler. Öte yandan arsa sahibi olanlar ise şanslı. Büyük kentlerde yaşanan emlak sıkıntısı arsa fiyatlarının bir hayli artmasına sebep olmuştur. Metropollerde günden güne artan nüfus konut açığı yaratmakta ve inşaat sektörünü harekete geçirmiştir. Ancak, büyük kentlerde şehir merkezlerinde inşaat yapılabilecek arsa sayısının azlığı, mevcut arsaların fiyatının kat be kat artmasına sebep olmuş, birçok yatırımcının da gözünü bu arsalara dikmesine sebep olmuştur.

Okumaya devam…

80 toplam görülme, 1 bugün

Almanya Mutfağına Ait Yemekler

Genel 16 Mayıs 2019

Almanya’da yaşayan ya da Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türklerin kafalarında bulunan en büyük soru işaretlerinden biri Almanya’da hangi yemeklerin yeneceğidir. Almanya mutfağı çok fazla bilinmese de Avrupa’daki birçok ülkenin ve Türklerin damak tadına uygun leziz yemeklere sahiptir. Alman mutfağı ağırlıklı olarak et ve sos üzerine kuruludur. Diğer yandan yemeğe eşlik etmesi için çeşitli içecekleri ve leziz Alman ekmeklerini tercih ederler. Birbirinden leziz Alman yemeklerini restoranlarda bulabilir ve birçoğunu kendi evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Unutmadan Diğer kategorimizde Almanya seri ilanlar içerisinde çeşitli ev yemekleri vb ürünlerin satışını görebilirsiniz.

Sauerbraten

Almanya’nın yurtdışındaki en iyi bilinen yemeklerinden biri olan Sauerbraten, farklı et türleri ile yapılan ve genellikle yılın en soğuk aylarında servis edilen bir rostodur. Bu yemeği pişirmeden önce, etin günlerce marine edilmesi gerekir. İçerisine konulan turşu bölgeden bölgeye değişmekle birlikte, çeşitli otlar, baharatlar, sirke ile eşsiz bir lezzet elde edebilirsiniz. Tatil yemeğiniz için harika bir geleneksel yemek arıyorsanız, Sauerbraten’ı denemenin tam zamanı!

Okumaya devam…

71 toplam görülme, 1 bugün

Almanya’nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Genel 04 Mayıs 2019

Almanya’da mutlaka gezilmesi gereken 10 yeri Almanya ilan olarak sizler için toparladık. Bu yerleri gezmeden Almanya’yı tam anlamıyla gezmiş sayılmazsınız.

Avrupa’nın kalbinde yer alan Almanya, bugün kıtanın en güçlü ekonomisini koruyor. Bununla birlikte, muhtemelen II. Dünya Savaşı tarihi, Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılan ülkenin tarihi oldukça ilgi çekicidir. 30 yıldan daha kısa bir süre önce yıkılan Berlin Duvarı’nı neredeyse herkes biliyor. Bu büyük Avrupa ülkesinde keşfedilecek çok sayıda kültür, doğal güzellik ve tarih yerleşim yeri bulunuyor. İşte, çok sayıda tarihi şehri ve küçük kasabaları, bol orman ve dağları ile birlikte eşsiz bir ülke olan Almanya’nın mutlaka gezilmesi gereken 10 yeri:

1- Rothenburg ob der Tauber

Duvarlarla çevrili Rothenburg ob der Tauber şehri, Bavyera’daki Tauber nehrine bakan bir plato üzerinde yer alıyor. Masalsı bir yeri andıran Frankonya kasabası, son derece iyi korunmuş ortaçağ merkezi ile ünlüdür. Kasaba oldukça küçük olduğu için yürüyerek kolayca gezilebiliyor. Ortaçağdan beri şehir yönetiminin merkezi olan Belediye Binası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada şehrin muhteşem manzarasını görmek için 13. yüzyıldan kalma salonun kulesine adım atın. Rothenburg ayrıca yıl boyunca Noel ürünleri bulunan mağazaları ve her Aralık ayında olağanüstü bir Noel pazarı kurulmasıyla da ünlüdür.

Okumaya devam…

137 toplam görülme, 0 bugün

Almanya’da Yaşamak İçin 10 Neden

Genel 30 Nisan 2019

Almanya’ya taşınmaya karar vermişseniz, oturma izninizi, çalışma izninizi veya vatandaşlığınızı almak gibi büyük uğraşlarınızın olacağını unutmamalısınız. Tüm bu bürokratik işlemlere rağmen Avrupa’nın fırsatlar ülkesi olan Almanya’da yaşamak için birçok neden bulunuyor. İşte, Almanya’da yaşamak için 10 neden:

Almanya “Berlin”

1- Dokuz Farklı Sınıra Sahip Olması

Almanya birçok Avrupa ülkesi ile komşudur. Almanya’nın Fransa, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Danimarka, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya ve İsviçre ile sınırı var. Avrupa Birliği’ndeki herhangi bir ülkeye ait en büyük sınıra Almanya sahiptir. Schengen vizesi kuralları gereği birçok Avrupa ülkesini kolayca gezebilirsiniz. Almanya’nın bu konumu da gezmeyi seven kişiler için artı bir özelliktir.

Okumaya devam…

184 toplam görülme, 0 bugün

Almanya Tarihi ve Almanya Türkleri

Genel 10 Nisan 2019

Almanya’nın kuruluşundan günümüze Almanya tarihi ve burada yaşayan Türk gurbetçileri konu alan yazımız çeşitli konularda aydınlatıcı nitelikte olup, Alman ve Almanya’da yaşayan Türk toplumu hakkında çeşitli bilgiler içerir.

23 Mayıs 1949 yılında kurulan Federal Alman Cumhuriyeti yani bizim bildiğimiz ismiyle Almanya; Polonya ve Çek Cumhuriyeti, Avusturya, İsviçre, Fransa, Lüksemburg, Kuzey Denizi, Danimarka, Baltık Denizi, Belçika ve Hollanda arasında yer almaktadır. Bundan anlaşılacağı üzere Bir Orta Avrupa ülkesidir diyebiliriz. Bu bölgeye ilk yerleşen Germenler olmuştur. Onlara eşlik eden ise Kelt topluluğudur. Daha sonra ise Slavlar bu bölgelere yerleşmişlerdir. Germenler bu iki topluluk ile zamanla karışmış ve bunun sonucu olarak da günümüzdeki Alman olarak karşımıza çıkmıştır.

Okumaya devam…

149 toplam görülme, 0 bugün

6 Yılı geride bıraktık!

Genel 29 Ocak 2019

Merhaba Sevgili Ziyaretçilerimiz,

2013 Ocak ayında heyecanla işe koyulduğumuz, Almanilan.com kurulduğu günden bugüne Almanya’nın lider seri ilan sitesi olmak için sürekli yüksek disiplin ve özveri ile 6. yılını geride bıraktı.

En iyi ve ücretsiz Türkçe seri ilanlar

O gün de söz verdiğimiz gibi Almanya’nın Türkçe içerikli en iyi seri ilan sitesi olduğumuzu bugünde kanıtlıyoruz. Her ay 2 milyona yakın ziyaretçi sayısı ile Almanya’nın tüm Eyaletleri ve Şehirlerinden 4 binden fazla ilan yayınladık.

Kaliteli Hizmet ve Güvenlik

Her geçen gün bu siteyi nasıl daha fazla geliştirebiliriz, üyelerimize nasıl daha faydalı olup, Almanya’da bulunan gurbetçi kardeşlerimize sosyalleşme ve ticaret ortamı sunabiliriz, sorusuna cevap aradık. Kimi zaman güldük, kimi zaman hüzünlendik. Her üyeyi tek tek titizlik ile inceleyerek her ilanda (insan olduğumuz için gözümüzden kaçanlar hariç) yazım kurallarına dahi özen göstermeye çalıştık. İletişim bilgilerini teyit ederek Almanya’dan ilan gönderildiğini doğruladık.

Özür ve Teşekkür

Bu süreçte yanlışlıkla üzmüş olduğumuz üyelerimiz illa ki olmuştur, onlardan peşinen özür dileriz. Aldığımız yüzlerce teşekkür maillerini okurken halen duygu dolu anlar yaşamaktayız. Bu mailler için de tekrar teşekkürlerimizi sunarız.

Taklitler Aslını Yaşatır

Tüm bu başarılı işlerde tabi ki bizi taklit edenler olacaktır ve nitekim öyle de oldu. Son zamanlarda Almanya seri ilanlar konseptiyle türeyen sitelerden; tasarımdan, kategorilerimize, gizlilik politikamızdan, üyelik sözleşmemize varıncaya kadar kopyalayan bu kişiler, büyük bir ayıp yaparak hiç bir özgün fikirleri olmadan sadece bizi taklit ederek, rakip olmaya çalışmaktadır. Ancak bizim sitemize benzer sitelere girip ilan kalitelerini karşılaştırınca, hangi siteye ilan vereceğinizi daha iyi anlayacağınızı düşünüyoruz. Her siteye ilan verirseniz çok fazla telefon tacizi ve dolandırılma vakası yaşacağınız için güvenliğinizi önemsemenizi tavsiye ederiz.

6. Yılımızı Sizlerle Kutluyoruz!

Her zaman en iyi olmak için daha fazla çalıştığımızı hatırlatır, Almanya’da yaşamakta olan siz değerli ziyaretçilerimize sitemizde başarılı sonuçlara ulaşan ilanlarınızı görme temennimiz ile 6. yaşımızı sizlerle kutluyoruz. Nice başarı dolu yıllara!

Sevgi ve saygılarımızla,
Almanilan.com Ekibi

295 toplam görülme, 0 bugün

Almanya’da ev kiraları ne kadar?

Genel 01 Aralık 2018

Almanya'da ev kiraları nasıl?

Almanya’da yaşamak isteyenler için ev kiralarından bahsedelim. Almanya’da ev kiraları ne kadar? Almanya kiralık ev daire ilanları sitemizden de göz atabileceğiniz üzere kiralar eyalete ve şehirlere göre oldukça fark ediyor.

Almanya’da 3+1 bir apartman dairesi için ortalama gözden çıkarmanız gereken rakam 500-1000 aralığında değişkenlik gösterebilir.

Almanya ev kiraları Berlin‘de 2 odalı 70 metrekare bir ev için ortalama 500-600 euro kira bedeli vardır. Berlin kiralık ev ilanları burada yer alır.

Kiraladığınız dairede soğuk kira denilen kısım harici olarak ısınma ve su bedelleri üzerine 150 euro kadar da sonradan ekleniyor.

Okumaya devam…

749 toplam görülme, 2 bugün

Sayfa 1 ve 51 2 3 5
 • Almanya'da Yaşamak İçin 10 Neden

  yazan on 30 Nisan 2019 - 0 Yorumlar

  Almanya’ya taşınmaya karar vermişseniz, oturma izninizi, çalışma izninizi veya vatandaşlığınızı almak gibi büyük uğraşlarınızın olacağını unutmamalısınız. Tüm bu bürokratik işlemlere rağmen Avrupa’nın fırsatlar ülkesi olan Almanya’da yaşamak için birçok neden bulunuyor. İşte, Almanya’da yaşamak için 10 neden: 1- Dokuz Farklı Sınıra Sahip Olması Almanya birçok Avrupa ülkesi ile komşudur. Almanya’nın Fransa, Lüksemburg, Belçika, Hollanda, Danimarka, […]

 • Almanya Tarihi ve Almanya Türkleri

  yazan on 10 Nisan 2019 - 0 Yorumlar

  Almanya’nın kuruluşundan günümüze Almanya tarihi ve burada yaşayan Türk gurbetçileri konu alan yazımız çeşitli konularda aydınlatıcı nitelikte olup, Alman ve Almanya’da yaşayan Türk toplumu hakkında çeşitli bilgiler içerir. 23 Mayıs 1949 yılında kurulan Federal Alman Cumhuriyeti yani bizim bildiğimiz ismiyle Almanya; Polonya ve Çek Cumhuriyeti, Avusturya, İsviçre, Fransa, Lüksemburg, Kuzey Denizi, Danimarka, Baltık Denizi, Belçika […]

 • Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

  yazan on 04 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  Almanya’da mutlaka gezilmesi gereken 10 yeri Almanya ilan olarak sizler için toparladık. Bu yerleri gezmeden Almanya’yı tam anlamıyla gezmiş sayılmazsınız. Avrupa’nın kalbinde yer alan Almanya, bugün kıtanın en güçlü ekonomisini koruyor. Bununla birlikte, muhtemelen II. Dünya Savaşı tarihi, Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılan ülkenin tarihi oldukça ilgi çekicidir. 30 yıldan daha kısa bir süre […]

 • Almanya Emlak Piyasası

  yazan on 18 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  Almanya, Orta Avrupa’da yer almaktadır. Başkenti Berlin’dir. Danimarka, Hollanda, İsviçre ve Fransa gibi birçok ülke ile sınır komşusudur. Aynı zamanda Avrupa Birliği Üye ülkelerden olan Almanya, aldığı göçler sayesinde Avrupa kıtasındaki en kalabalık ülkelerden biridir. Köklü bir geçmişe sahip olan Almanya’nın tarihi M.Ö. 3. yüzyılda yaşamış olan Germen kabilelerine kadar dayanmaktadır. Tarihinde birçok ünlü edebiyatçı, […]

 • Almanya Mutfağına Ait Yemekler

  yazan on 16 Mayıs 2019 - 0 Yorumlar

  Almanya’da yaşayan ya da Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türklerin kafalarında bulunan en büyük soru işaretlerinden biri Almanya’da hangi yemeklerin yeneceğidir. Almanya mutfağı çok fazla bilinmese de Avrupa’daki birçok ülkenin ve Türklerin damak tadına uygun leziz yemeklere sahiptir. Alman mutfağı ağırlıklı olarak et ve sos üzerine kuruludur. Diğer yandan yemeğe eşlik etmesi için çeşitli içecekleri ve […]