Almanya Türk Konsoloslukları telefon ve adresleri

Almanya Haberleri ve Bilgiler 15 Temmuz 2021

Almanya’da bulunan Türk konsolosluklarının başkonsolusu, adresi, e-posta, telefon, faks, acil durum telefonu, görev bölgesi ve twitter adresi bilgileri aşağıda yer almaktadır. Almanya Berlin Büyükelçilik iletişim bilgileri en alt sırada yer alır. Ayrıca Berlin Büyükelçiliğine bağlı birimler ve telefonları da yer almaktadır.

 • Düsseldorf Başkonsolosluğu
 • Essen Başkonsolosluğu
 • Frankfurt Başkonsolosluğu
 • Hamburg Başkonsolosluğu
 • Karlsruhe Başkonsolosluğu
 • Köln Başkonsolosluğu
 • Hannover Başkonsolosluğu
 • Münih Başkonsolosluğu
 • Münster Başkonsolosluğu
 • Nürnberg Başkonsolosluğu
 • Stuttgart Başkonsolosluğu
 • Berlin Başkonsolosluğu

almanya baskonsolosluklari
Okumaya devam…

toplam 1067, bugün 0 defa görüldü

Avrupa’da yaşayan Türklerin nüfus dağılımı

Almanya Haberleri ve Bilgiler 10 Temmuz 2021

Avrupa'da yaşayan Türklerin nüfus dağılımı

Merhaba sevgili almanilan.com ziyaretçileri,

Bu yazımızda sizlerle Avrupa’da yaşamakta olan gurbetçi Türk vatandaşlarının nüfus sayımlarına göre istatistiklerini paylaşacağız. Listenin en başında da tahmin edeceğiniz üzere Almanya yer almaktadır.

Almanya’da bu kadar fazla Türk vatandaşının bulunmasının en büyük nedeni 1961 işçi göçü ve sonrasında Almanya’da ki ekonomik özgürlük söylemlerinin Türk vatandaşları tarafından oldukça kabul görmesi nedeniyle en fazla Türk gurbetçinin bulunduğu ülke Almanya’dır.

Almanya’yı sırasıyla Fransa 830 bin Türk nüfusu ile takip ederken, üçüncü sırada ise Bulgaristan yer alır.

*Bu veriler doğruluğu kesin olmamakla birlikte farklı kaynaklardan derlenen tahmini nüfus dağılımlarını içerir.

Ülkelere göre Türk gurbetçilerin nüfus dağılımları son olarak şöyledir:

Okumaya devam…

toplam 848, bugün 0 defa görüldü

Almanya’nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Almanya Haberleri ve Bilgiler 01 Mayıs 2021

Almanya’da mutlaka gezilmesi gereken 10 yeri Almanya ilan olarak sizler için toparladık. Bu yerleri gezmeden Almanya’yı tam anlamıyla gezmiş sayılmazsınız.

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Almanya’da gezilecek yerler

Avrupa’nın kalbinde yer alan Almanya, bugün kıtanın en güçlü ekonomisini koruyor. Bununla birlikte, muhtemelen II. Dünya Savaşı tarihi, Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılan ülkenin tarihi oldukça ilgi çekicidir. 30 yıldan daha kısa bir süre önce yıkılan Berlin Duvarı’nı neredeyse herkes biliyor. Bu büyük Avrupa ülkesinde keşfedilecek çok sayıda kültür, doğal güzellik ve tarih yerleşim yeri bulunuyor. İşte, çok sayıda tarihi şehri ve küçük kasabaları, bol orman ve dağları ile birlikte eşsiz bir ülke olan Almanya’nın mutlaka gezilmesi gereken 10 yeri:

Okumaya devam…

toplam 2520, bugün 3 defa görüldü

Almanya’daki Meslekler ve Maaşları

Almanya Haberleri ve Bilgiler 30 Nisan 2021

Almanya, kiminin çok merak ettiği ve lüks bulduğu ülke; kiminin ise sadece maddi anlamında gördüğü ülke… Tahmin edileceği üzere Almanya Avrupa hatta Dünya standartlarında ekonomik ve kültürel olarak gelişen ve bu gelişmeyi ağır bir hezeyan altında tamamlayan bir ülke konumundadır. Zira ikinci dünya savaşından sonra ağır tahribat ve işgal altında bir anda böyle yükselip dünya devletleri arasında ekonomik olarak tavan yapması takdir edilecek bir husustur. Bu bağlamda Almanya’daki Meslekler ve Maaşları ülkenin bulunduğu iyi ekonomi gereği hepten merak edilen hususlar arasındadır.

Almanya’daki Meslekler ve Maaşları

Öncelikle şu belirtilmelidir ki; Almanya’da rahat bir geçim sağlanmak için ortalama yıllık gelir 40 hin Euro’nun üzerinde olması gerekir. Bu noktada Almanya, Avrupa ülkeleri arasında öne çıkmaktadır. Peki Almanya’daki meslek gruplarının brüt olarak yıllık kaç bin Euro kazancı bulunmaktadır? Dilerseniz meslek grupları olarak inceleyelim.

Okumaya devam…

toplam 5750, bugün 4 defa görüldü

Almanya’da ve Türkiye’de şubesi bulunan bankalar

Almanya Haberleri ve Bilgiler 04 Nisan 2021

Almanya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Almanya‘ya makul ücretlerle para transferi yapmak isteyen gurbetçiler her iki ülkede bulunan bankaları tercih ederek düşük bir kesinti ile para transferi sağlayabilirler. Sizler için Türkiye‘de aktif olarak rol alan bankaların Almanya’da bulunan şubelerini araştırdık. İşte o bankalar ve şubeleri:

Almanya'da ve Türkiye'de şubesi bulunan bankalar
Okumaya devam…

toplam 12101, bugün 2 defa görüldü

Türklerin Almanya’da yoğun olarak yaşadığı yerler

Almanya Haberleri ve Bilgiler 04 Nisan 2021

Almanya‘da 3-4 milyon civarı Türk olduğu varsayılıyor. Zamanında işçi olarak göç eden Türkler ve beraberinde giden aileleri ve sonradan doğan çocuklarıyla Almanya vatandaşı olarak çalışmaya ve yaşamaya devam ediyorlar.

Yaptığımız araştırmalara göre net bir rakam olmasa da Almanya’da yaşayan Türklerin şehirlere göre dağılım oranları aşağı yukarı aynı olmakla birlikte başlıca şehirlerde ikamet ettiklerini gözlemledik.

Türklerin Almanya'da yoğun olarak yaşadığı yerler
Okumaya devam…

toplam 4728, bugün 1 defa görüldü

En güzel Almanya Duvar kağıtları

Almanya Haberleri ve Bilgiler 08 Şubat 2021

Bugün sizler için bilgisayar veya akıllı telefonlarınızda kullanabileceğiniz Almanya’nın en güzel duvar kağıtlarını seçmeye çalıştık. Burada paylaştığımız örnek fotoğraflar dışında çok daha fazla resim bulabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı yazının sonunda paylaşacağız.

Almanya resimleri:

En güzel Almanya Duvar kağıtları
Okumaya devam…

toplam 602, bugün 1 defa görüldü

Araba almak-satmak veya kiralamak

Almanya Haberleri ve Bilgiler 02 Mart 2020

Konfor, teknoloji ve kalite denildiği zaman bunların hepsini çoğu zaman bir arada bulmak oldukça zordur. Almanya’nın otomotiv pazarında yer alan küresel oyuncuları bu anlamda oldukça fazla öne çıkmayı başarmış durumdadırlar. Bu araçların birçoğu ithal olarak başka ülkelere pazarlanmaktadır. Dünya genelinde Alman yapımı araçlara hemen hemen her ülkede karşılaşmak mümkündür.

Araba almak-satmak veya kiralamak

Almanya’da Otomobil Satışı

Almanya’da hem Alman yapımı hem de ithal birçok araba bulunmaktadır. Bu arabalar sıfır ve ikinci el olmak üzere 2 kategori şeklinde satılmaktadır. Bu 2 araçtan sıfır araçların mecburen fiyatları ikinci el araçlara göre daha fazla bulunmaktadır. İkinci el araç araçların fiyatları birçok ülkeye göre çok ucuz olmakla birlikte bilinmesi gereken nokta ise ikinci el araçların sigorta ücretlerinin fazla olmasıdır. Bu ana unsur yaşı biraz ilerlemiş araçların çok ucuz fiyatlara satılmasına sebep olmaktadır. Almanya dan araç almak isteyenlerin sahip olması gereken bir takım belgeler bulunmaktadır.

Okumaya devam…

toplam 490, bugün 0 defa görüldü

Almanya’da Yapılabilecek İş Fikirleri

Almanya Haberleri ve Bilgiler 12 Şubat 2020

Ek iş fikirlerinden önce asıl meslek fikirleri ile Almanya’da yaşarken yapılabilecek meslekleri araştırdık. Almanya Türklerinin çoğunlukta dönercilik, temizlik ve inşaat sektörlerinde olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak farklı neler yapılabilir veya dönercilik yapmak isterseniz gibi konulara değinerek Almanya iş fikirleri ile ilgili en iyi bilgileri iletmeye çalışıyoruz.

Almanya'da Yapılabilecek İş Fikirleri

Öncelikle hangi işi kurmak istediğinize karar vermeli ve bu yönde yapacağınız araştırmalarda kazançlı işlere imza atabilirsiniz. Daha önce bunu başarmış olan kişilerin yaşadıkları deneyimlerden cesaretlenerek, sizler de avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulunduracağınız bu işlere adım atabilirsiniz. İş kurmak için farklı ülkelerde girişimlerde bulunmanızın sizlere nasıl kazançlı olacağının detaylarını ve Almanya’da Yapılabilecek İş Fikirleri ile ilgili tavsiyeleri aktarmaktayız.

Okumaya devam…

toplam 5067, bugün 4 defa görüldü

Almanya’da Tatil Yapılacak Yerler

Almanya Haberleri ve Bilgiler 16 Temmuz 2019

Almanya'da Tatil Yapılacak Yerler

Almanya’da Temmuz ve Ağustos ayları en sıcak zamanlardır. Almanya sınırları içerisinde keşfedilmeyi bekleyen birçok tatil mekanı olduğunu biliyor musunuz? Ancak yoğun sezonda kalabalıktan kaçınmak için, sıcaklıkların iyi bir şekilde yükselmeye başladığı Mayıs veya Haziran aylarında tatil yapmayı düşünebilirsiniz.

Okumaya devam…

toplam 1305, bugün 0 defa görüldü

Sayfa 1 ve 21 2
 • Almanya'da ve Türkiye'de şubesi bulunan bankalar

  yazan - 04 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Almanya‘ya makul ücretlerle para transferi yapmak isteyen gurbetçiler her iki ülkede bulunan bankaları tercih ederek düşük bir kesinti ile para transferi sağlayabilirler. Sizler için Türkiye‘de aktif olarak rol alan bankaların Almanya’da bulunan şubelerini araştırdık. İşte o bankalar ve şubeleri:

 • Almanya'da ev kiraları ne kadar?

  yazan - 01 Aralık 2018 - 1 Yorumlar

  Almanya’da yaşamak isteyenler için ev kiralarından bahsedelim. Almanya’da ev kiraları ne kadar? Almanya kiralık ev daire ilanları sitemizden de göz atabileceğiniz üzere kiralar eyalete ve şehirlere göre oldukça fark ediyor. Almanya’da 3+1 bir apartman dairesi için ortalama gözden çıkarmanız gereken rakam 500-1000 aralığında değişkenlik gösterebilir. Almanya ev kiraları Berlin‘de 2 odalı 70 metrekare bir ev için […]

 • Almanya’daki Meslekler ve Maaşları

  yazan - 30 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya, kiminin çok merak ettiği ve lüks bulduğu ülke; kiminin ise sadece maddi anlamında gördüğü ülke… Tahmin edileceği üzere Almanya Avrupa hatta Dünya standartlarında ekonomik ve kültürel olarak gelişen ve bu gelişmeyi ağır bir hezeyan altında tamamlayan bir ülke konumundadır. Zira ikinci dünya savaşından sonra ağır tahribat ve işgal altında bir anda böyle yükselip dünya […]

 • Almanya'da Yapılabilecek İş Fikirleri

  yazan - 12 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Ek iş fikirlerinden önce asıl meslek fikirleri ile Almanya’da yaşarken yapılabilecek meslekleri araştırdık. Almanya Türklerinin çoğunlukta dönercilik, temizlik ve inşaat sektörlerinde olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak farklı neler yapılabilir veya dönercilik yapmak isterseniz gibi konulara değinerek Almanya iş fikirleri ile ilgili en iyi bilgileri iletmeye çalışıyoruz. Öncelikle hangi işi kurmak istediğinize karar vermeli ve bu yönde […]

 • Türklerin Almanya'da yoğun olarak yaşadığı yerler

  yazan - 04 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya‘da 3-4 milyon civarı Türk olduğu varsayılıyor. Zamanında işçi olarak göç eden Türkler ve beraberinde giden aileleri ve sonradan doğan çocuklarıyla Almanya vatandaşı olarak çalışmaya ve yaşamaya devam ediyorlar. Yaptığımız araştırmalara göre net bir rakam olmasa da Almanya’da yaşayan Türklerin şehirlere göre dağılım oranları aşağı yukarı aynı olmakla birlikte başlıca şehirlerde ikamet ettiklerini gözlemledik.

Bugünün Popüler ilanları