Almanya ücretsiz ilan ver

Yardım

Almanya’nın lider seri ilanlar sitesi Almanilan.com için kullanımınızı kolaylaştıracak bazı sık sorulan sorulara bu sayfada yer verdik. Burada bulamadığınız soru-cevaplar için bize ulaşın sayfasında yer alan e-posta adresine yazabilirsiniz.

Şifremi unuttum, nasıl değiştirebilirim?

Üye olduktan sonra şifrenizi unuttuysanız yeni bir şifre almanızın tek yolu üye olurken kayıt olduğunuz e-posta adresine bir bağlantı yoluyla şifre sıfırlama talebinde bulunmaktır. Bunun için “Şifremi unuttum” bağlantısına tıklayınız. Ardından üye adınızı veya mail adresinizi yazarak e-posta adresinize gönderilen linke tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Nasıl özel ilan verebilirim?

Yeni ilan ver butonuna tıkladıktan sonra kategori seçimi yapınız. Ardından ekrana gelen kuralları dikkatle okuyunuz ve altta yer alan formu dikkatle ve ayrıntılı olarak doldurunuz. Özel ilan seçeneği ile ekstra özellikleri ilanınıza kazandırmak için en altta yer alan sabit ilan veya bildirim paketi kutucuğunu ihtiyacınıza göre seçiniz. Ödeme yapabilmek için PayPal hesabı veya geçerli bir kredi kartına ihtiyacınız olacaktır.

İlanım neden onaylanmadı?

  • Kontrol ve onay süreci ortalama 24 saat yoğunluk ve özel durumlarda 72 saate kadar çıkabilmektedir.
  • Yanlış e-posta adresi kullanmak,
  • Birden fazla üyelik açmak,
  • Yazım kurallarına dikkat etmemek, başlığın ve içeriğin tamamını büyük harflerle yazmak,
  • Uygunsuz kelimeler veya görseller kullanmak,
  • Almanya dışından ilan verilmesine rağmen özel ilanı işaretlememek veya işaretleyip ödeme yapmamak,
  • Evlilik ve arkadaşlık kategorisinde fotoğrafsız ilan vermek veya güven vermeyen kısa açıklama yapmak,
  • Aynı kategoride bulunan bir ilanı tekrar eklemeye çalışmak, (mevcut ilanınızın süresi dolunca ilanı tekrar yukarı taşıyabilir veya başlık değiştirmeden düzenleyebilirsiniz)

* gibi sebeplerden dolayı ilanınız onaylanmamış olabilir.

İlanımı nasıl düzenleyebilirim?

İlanlarınızı düzenlemek için düzenlemek istediğiniz ilana girerek ilanın en alt kısmında bulunan ilan düzenle bağlantısına tıklayınız veya anasayfa’da bulunan ilanları yönet butonuna tıkladıktan sonra kalem ikonuna tıklayarak başlığı değiştirmeden içeriği değiştirebilirsiniz. İlanınızın 30 günlük yayın süresi dolmadan tekrar üst sıralara güncelleyemezsiniz. Aynı ilanı tekrar vermeniz de geçersiz bir işlem olacağı için yeni ilanınız silinecektir. İlanı nasıl yukarı taşıyacağınızı öğrenmek için bir alt maddeyi okuyunuz.

İlanımın süresi doldu ne yapmalıyım?

Süresi dolan ilanınızın tekrar üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, siteye giriş yaptıktan sonra ilanları yönet sayfasına ulaşınız. Burada mevcut ilanlarınız görünecektir. Süresi dolan ilanın yanında tekrar yayınla ibaresine tıklayın ve başlığı değiştirmeden içeriği sitenin kurallarına dikkat ederek değiştirebilir ve tekrar onaya gönderebilirsiniz. Editörlerimizin kontrolünün ardından tüm şartlar uygunsa ilan tekrar yayına alınacaktır.

İlan silebilir miyim?

Almanilan.com’a üye olurken ve ilan eklerken üyelik sözleşmesini peşinen kabul ettiğinize dair bir ibareyi açıkça belirttik. Üyelik sözleşmesinin 12. maddesinde yer alan kurala göre ilanınızı hemen tamamen silmemiz oluşabilecek yasal durumlara karşı mümkün değildir. Ancak ilan içerisinde yer alan her türlü fotoğraf ve iletişim bilgisi temizlenerek ilanın sizinle olan bütün bağlantılarının kaldırılmasını talep edebilir veya ilanları yönet sayfasından ilanınızı kalem ikonuna tıklayarak sadece başlık değiştirmemek şartıyla, iletişim bilgilerinizi silebilirsiniz. İlanın artık geçersiz olduğunu belirtmek isterseniz, yine tüm ilanlarım sayfasından “ilanı kapat” bağlantısına tıklayınız. Böylece ilanınızı tekrar kontrol ettiğinizde “BU İLAN KAPATILDI VE ARTIK GEÇERSİZDİR” şeklinde kırmızı bir ibare göreceksiniz. Geçersiz ilanlar belirli periyotlarla bir sıkıntı oluşturmayacağı kanaatine varılınca silinmektedir.

Bir ilanı nasıl şikayet edebilirim?

Herhangi bir ilan sahibinden şüphelenmeniz durumunda onu şikayet ederek editörlerimizin incelemesini talep edebilirsiniz. Bunun için ilanın alt kısmına inerek “Problem Bildir” bağlantısına tıklayınız. Ardından şikayet nedeninizi seçerek raporla butonuna tıklayarak bize bildirebilirsiniz.

Nasıl Reklam verebilirim?

Almanya ilan sitemize reklam vermek hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Bugünün Popüler ilanları