Yardım

Almanya’nın lider seri ilanlar sitesi Almanilan.com için kullanımınızı kolaylaştıracak bazı sık sorulan sorulara bu sayfada yer verdik. Burada bulamadığınız soru-cevaplar için bize ulaşın sayfasında yer alan e-posta adresine yazabilirsiniz.


Şifremi unuttum, nasıl değiştirebilirim?

Üye olduktan sonra şifrenizi unuttuysanız yeni bir şifre almanızın tek yolu üye olurken kayıt olduğunuz e-posta adresine bir bağlantı yoluyla şifre sıfırlama talebinde bulunmaktır. Bunun için “Şifre kurtarma” bağlantısına tıklayınız. Ardından üye adınızı veya mail adresinizi yazarak e-posta adresinize gönderilen linke tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.


Nasıl sabit ilan verebilirim?

Yeni bir ilan ver butonuna tıkladıktan sonra kategori seçimi yapınız. Ardından ekrana gelen kuralları dikkatle okuyunuz ve formu dikkatle ve ayrıntılı olarak doldurunuz. Sabit ilan seçeneği ile ilanınıza ekstra özellikler kazandırmak için en altta yer alan sabit ilan seçeneklerinden size uygun olan gün ve ücreti seçiniz. Ödeme yapabilmek için PayPal hesabı, banka kartı veya kredi kartına ihtiyacınız olacaktır. Ödeme sonrası kontrol edilen ilanınız seçtiğiniz gün kadar özel olarak yayınlanacaktır.


İlanım neden onaylanmadı?

  • Kontrol ve onay süreci ortalama 24 saat yoğunluk ve özel durumlarda 72 saate kadar çıkabilmektedir.
  • Yanlış e-posta adresi kullanmak,
  • Birden fazla üyelik açmak,
  • VPN kullanmak,
  • Yazım kurallarına dikkat etmemek, başlığın ve içeriğin tamamını büyük harflerle yazmak,
  • Uygunsuz kelimeler veya görseller kullanmak,
  • Almanya dışında yer alan bir ilan göndermenize rağmen sabit ilan ödemesi yapmamak,
  • Tanışma, Evlilik ve arkadaşlık kategorisinde resimsiz ilan vermek veya güven vermeyen kısa açıklama yapmak,
  • Aynı kategoride bulunan bir ilanı tekrar eklemeye çalışmak, (mevcut ilanınızın süresi dolunca ilanı tekrar yukarı taşıyabilirsiniz veya ücretli olarak ilanın alt kısmından “ana sayfaya taşı” seçeneğini kullanabilirsiniz.)

* gibi sebeplerden dolayı ilanınız onaylanmamış olabilir.


İlanımı nasıl düzenleyebilirim?

İlanlarınızı düzenlemek için düzenlemek istediğiniz ilana girerek ilanın en alt kısmında bulunan ilan düzenle bağlantısına tıklayınız veya “ilanlarım” sayfasına tıkladıktan sonra kalem ikonuna tıklayarak başlığı değiştirmeden içeriği değiştirebilirsiniz. İlanınızın 30 günlük yayın süresi dolmadan tekrar üst sıralara güncelleyemezsiniz. Aynı ilanı tekrar vermeniz de geçersiz bir işlem olacağı için yeni ilanınız silinecektir. İlanı nasıl yukarı taşıyacağınızı öğrenmek için bir alt maddeyi okuyunuz.


İlanımın süresi doldu ne yapmalıyım?

Süresi dolan ilanınızın tekrar üst sıralarda yer almasını istiyorsanız, siteye giriş yaptıktan sonra “ilanlarım” sayfasına tıklayınız. Burada mevcut ilanlarınız görünecektir. Süresi dolan ilanın yanında “tekrar yayınla” bağlantısına tıklayın ve içeriği sitenin kurallarına dikkat ederek değiştirebilir veya hiç bir değişiklik yapmadan tekrar onaya gönderebilirsiniz. Editörlerimizin gerekli kontrollerin ardından tüm şartlar uygunsa ilan tekrar yayına alınacaktır.


İlanımı silebilir miyim?

Almanilan.com’a üye olurken ve ilan eklerken üyelik sözleşmesini peşinen kabul ettiğinize dair bir ibareyi açıkça belirttik. Üyelik sözleşmesinin 12. maddesinde yer alan kurala göre ilanınızı hemen tamamen silmemiz oluşabilecek yasal durumlara karşı mümkün değildir. Ancak ilan içerisinde yer alan her türlü fotoğraf ve iletişim bilgisi temizlenerek ilanın sizinle olan bütün bağlantılarının kaldırılmasını talep edebilir veya “ilanlarım” sayfasından ilanınızı kalem ikonuna tıklayarak, iletişim bilgilerinizi silebilirsiniz. İlanın artık geçersiz olduğunu belirtmek isterseniz, yine tüm ilanlarım sayfasından “ilanı kapat” bağlantısına tıklayınız. Böylece ilanınızı tekrar kontrol ettiğinizde BU İLAN KAPATILDI VE ARTIK GEÇERSİZDİR şeklinde kırmızı bir ibare göreceksiniz. Geçersiz ilanlar belirli periyotlarla bir sıkıntı oluşturmayacağı kanaatine varılınca silinmektedir.


Bir ilanı nasıl şikayet edebilirim?

Herhangi bir ilan sahibinden şüphelenmeniz durumunda onu şikayet ederek editörlerimizin incelemesini talep edebilirsiniz. Bunun için ilanın alt kısmına inerek “Rapor Bildir” bağlantısına tıklayınız. Ardından şikayet nedeninizi seçerek raporla butonuna tıklayarak bize bildirebilirsiniz.


Üyeliğimi nasıl silebilirim?

Almanilan yöneticileri, üyelerin talebi ile iptal edilen veya üyelikleri sözleşme maddeleri gereğince geçersiz olan kullanıcıların üyelik bilgilerini bulundurma hakkına sahiptir. Oluşabilecek yasal durumlara karşı üyelik silme talebinin üzerinden 3 (üç) ay geçtikten sonra üyelik kalıcı olarak silinmektedir. Üyeliğinizin silinmesi için bize ulaşın sayfasında yer alan e-posta adresimize yazınız.


Aradığınız cevap burada yok mu?

Öyleyse e-posta adresimizden bize ulaşın.