Almanya ücretsiz ilan ver

Almanya’nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Almanya Haberleri ve Bilgiler 01 Mayıs 2021

Almanya’da mutlaka gezilmesi gereken 10 yeri Almanya ilan olarak sizler için toparladık. Bu yerleri gezmeden Almanya’yı tam anlamıyla gezmiş sayılmazsınız.

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Almanya’da gezilecek yerler

Avrupa’nın kalbinde yer alan Almanya, bugün kıtanın en güçlü ekonomisini koruyor. Bununla birlikte, muhtemelen II. Dünya Savaşı tarihi, Doğu ve Batı olarak ikiye ayrılan ülkenin tarihi oldukça ilgi çekicidir. 30 yıldan daha kısa bir süre önce yıkılan Berlin Duvarı’nı neredeyse herkes biliyor. Bu büyük Avrupa ülkesinde keşfedilecek çok sayıda kültür, doğal güzellik ve tarih yerleşim yeri bulunuyor. İşte, çok sayıda tarihi şehri ve küçük kasabaları, bol orman ve dağları ile birlikte eşsiz bir ülke olan Almanya’nın mutlaka gezilmesi gereken 10 yeri:

1- Rothenburg ob der Tauber

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Duvarlarla çevrili Rothenburg ob der Tauber şehri, Bavyera’daki Tauber nehrine bakan bir plato üzerinde yer alıyor. Masalsı bir yeri andıran Frankonya kasabası, son derece iyi korunmuş ortaçağ merkezi ile ünlüdür. Kasaba oldukça küçük olduğu için yürüyerek kolayca gezilebiliyor. Ortaçağdan beri şehir yönetiminin merkezi olan Belediye Binası’nı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Burada şehrin muhteşem manzarasını görmek için 13. yüzyıldan kalma salonun kulesine adım atın. Rothenburg ayrıca yıl boyunca Noel ürünleri bulunan mağazaları ve her Aralık ayında olağanüstü bir Noel pazarı kurulmasıyla da ünlüdür.

2- Rugen Adası

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Baltık Denizi’nde bulunan Rügen Adası, Rügen Köprüsü ve Rügen Geçidi ile anakaraya bağlı Almanya’nın en büyük adasıdır. Büyüleyici villaları, romantik sahil beldeleri ve güzel plajları turistleri Rügen Adası’na çeken başlıca güzeguzellikleridir. Son yılların en popüler yeri ise denizden 528 feet (161 metre) yükseklikteki eşsiz tebeşir kayalıklarıyla ünlü Jasmund Ulusal Parkı’dır. Rugen Adası’nın bir diğer önemli özelliği, turistlerin eski deniz fenerini, Slav kalesinin kalıntılarını ve bir balıkçı köyünü ziyaret edebileceği Doğu Almanya’nın en kuzey ucu olan Cape Arkona’nın bulunmasıdır.

3- Sanssouci Park Ve Sarayı

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

1744-1756 arasında yapılan Muhteşem Sanssouci Parkı, Potsdam Rokoko’nun en ünlü örneği olarak kabul edilir. Büyük Frederick’in kişisel etkisini yansıtan park, Barok tarzı güzel bir çiçek bahçesine, 3.000’den fazla meyve ağacına ve çok sayıda seraya sahiptir. Burada güzel bir resim galerisi, geleneksel Çin kültürünü anlatan Çin Evi ve muhteşem Roma Hamamları kompleksi bulunuyor.

4- Heidelberg

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Ortaçağ Eski Köprüsü, Heidelberg Kalesi, Kutsal Ruh Kilisesi ve Şövalye St. George Evi gibi tarihi hazinelerle Heidelberg’in popüler bir turistik mekanı olması şaşırtıcı değildir. Şehir merkezindeki ana cadde olan Haupstrasse, barlar, restoranlar, müzeler, sanat galerileri, dükkanlar, guguklu saatler ve Alman sosisleri satan marketler ile doludur. Almanya’nın en eski üniversitesine ev sahipliği yapan Heidelberg’in uzun akademik geçmişi, daha önce birçok filozof ve profesörün yürüdüğü doğal bir patika olan “Filozof’un Yürüyüşü” ile bilimin izlerini görmek mümkündür.

5- Neuschwanstein

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Neuschwanstein Şatosu Almanya’da fotoğrafı en çok çekilen binadır. Aynı zamanda burası Avrupa’nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Bavyera Alpleri’nin nefes kesen güzellikleri arasında bulunan bu masal kalesi, Walt Disney’de yer alan Uyuyan Güzel Kalesi için esin kaynağı olmuştur. 1800’lerin sonunda inşa edilen Neuschwanstein Şatosu, çoğu kale gibi savunma amacıyla inşa edilmedi. Aksine, bu kale, gerçeklik yerine hayallere inanma konusunda ün sahibi olan Bavyera Kralı II. Ludwig için hayali bir inziva mekanı olarak inşa edildi.

6- Black Forest / Kara Orman

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Karanlık, yoğun ormanlık tepeleriyle güzel Black Forest / Kara Orman, tüm Avrupa’da en çok ziyaret edilen ormanlık bölgelerden biridir. Almanya’nın güneybatı köşesinde yer alan ve kuzeydeki Pforzheim’dan 160 km uzanan ve güneyde Yüksek Ren’de Waldshut’a uzanan bir yürüyüş cennetidir. Almanya’nın en eski popüler kayak alanı olan Todtnau, Baden-Baden’ın muhteşem spa tesisleri ve çekici Bad Liebenzell burada bulunuyor. Ayrıca Kara Orman Açık Hava Müzesi’ne ev sahipliği yapan Triberg’teki muhteşem Kara Orman Demiryolu da görülmeye değer.

7- Hamburg Tarihi Limanı

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Tarihi Hamburg Limanı’nın kalbinde yer alan, dünyanın en büyük model demiryolu olan muhteşem Miniatur Wunderland, hem genç hem de yaşlı için aynı derecede çekici bir cazibe merkezidir. Konuklar etkileyici şehirleri, ilginç kırsal manzaraları ve hareketli limanları, dikkat çekici derecede ayrıntılı minyatür havaalanları ile bu büyüleyici dünyayı keşfetmek için saatlerce zaman harcamak gerekiyor. Limanlar derken, siz oradayken en geniş Hamburg Limanı’nı keşfettiğinizden emin olun. 100 kilometrekare kaplayan bu dev gelgit limanını tekne ile gezme keyfine varmalısınız.

8- Rhine Valley / Ren Vadisi

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Ren sadece Avrupa’nın en önemli su yolu değil, aynı zamanda en güzeli. Toplam uzunluğu 1.320 kilometre olan bu görkemli nehir, İsviçre’den Almanya’ya ve Hollanda’ya kadar uzanıyor. UNESCO Dünya Miras Listesi içerisindeki Orta Orta Ren Vadisi bölümü turistlerin ziyaret ettiği en popüler yerlerden biridir.

9- Berlin’s Museum Island / Berlin’in Müze Adası

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri

Berlin’in dünyaca ünlü Museumsinsel’i veya Müze Adası, nehirden 400 metre uzunluğundaki bir kanal olan Spree Nehri ile Kupfergraben arasında yer alır. Bu ada şehrin en eski ve en önemli müzelerinin çoğunu içerir. Yaya dostu bu bölgenin kalbi, 1830 yılında kraliyet hazinelerini sergilemek için inşa edilmiş olan Eski Müze’dir. Ayrıca Yeni Müze, Ulusal Galeri ve Bode Müzesi mutlaka gezilmeye değer yerler arasındadır. Bu ilgi çekici yerlerin bir başka özelliği de Orta Doğu’nun yeniden inşa edilmiş tarihi binaları ile yükselen Pergamon’dur. Ancak bunların hepsini tek bir güne sığdıramayacağınızı bilmelisiniz.

10- Berlin Wall / Berlin Duvarı

Almanya'nın Mutlaka Gezilmesi Gereken 10 Yeri
People walking along the wall

Berlin Duvarı Berlin’e gelen herkesin görmesi gereken yerlerden biridir. 1961 yılında inşa edilen duvar, İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra var olan Soğuk Savaş zihniyetinin en görünür simgesidir. 1990’da yıkıldığı zaman, uzunluğu 155 kilometreye kadar ulaşıyordu. Duvarın kalıntılarının tamamı, Doğu’dan kaçmaya çalışırken ölen 70’den fazla kişinin bariz hatırlatmalarını içeren küçük grafiti kaplı bölümlerdir.

Etiket yok

toplam 775, bugün 7 defa görüldü

  

  • Almanya Türk Konsoloslukları telefon ve adresleri

    yazan - 15 Temmuz 2021 - 0 Yorumlar

    Almanya’da bulunan Türk konsolosluklarının başkonsolusu, adresi, e-posta, telefon, faks, acil durum telefonu, görev bölgesi ve twitter adresi bilgileri aşağıda yer almaktadır. Almanya Berlin Büyükelçilik iletişim bilgileri en alt sırada yer alır. Ayrıca Berlin Büyükelçiliğine bağlı birimler ve telefonları da yer almaktadır. Düsseldorf Başkonsolosluğu Essen Başkonsolosluğu Frankfurt Başkonsolosluğu Hamburg Başkonsolosluğu Karlsruhe Başkonsolosluğu Köln Başkonsolosluğu Hannover Başkonsolosluğu […]

  • Avrupa'da yaşayan Türklerin nüfus dağılımı

    yazan - 10 Temmuz 2021 - 0 Yorumlar

    Merhaba sevgili almanilan.com ziyaretçileri, Bu yazımızda sizlerle Avrupa’da yaşamakta olan gurbetçi Türk vatandaşlarının nüfus sayımlarına göre istatistiklerini paylaşacağız. Listenin en başında da tahmin edeceğiniz üzere Almanya yer almaktadır. Almanya’da bu kadar fazla Türk vatandaşının bulunmasının en büyük nedeni 1961 işçi göçü ve sonrasında Almanya’da ki ekonomik özgürlük söylemlerinin Türk vatandaşları tarafından oldukça kabul görmesi nedeniyle […]

Bugünün Popüler ilanları