Hoşgeldiniz, ziyaretçi! [ Üye ol | Giriş

Dolandırıcılara dikkat edin!

Genel 09 Ocak 2015

Dolandırıcılara dikkat edin!

Merhaba Saygıdeğer Almanilan.com ziyaretçi ve üyeleri,

Bugün sizlere ortalama 2 yıldır hizmet verdiğimiz ilan sitemizde yaşadığımız bir takım problemlere bağlı edindiğimiz bazı tecrübelerden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz üzere sitemizde arkadaşlık ve evlilik kategorisi bulunmaktadır. Bu kategori gurbette yani Almanya‘da bulunan Türk vatandaşları için kendi aralarında arkadaşlık kurmaları ve taşınıp evliliğe kadar giden ciddi boyutta etkileşimler sağlama amacı ile açıldı.

Ancak bazı dolandırıcı kişiler, hiç Allahtan korkmaksınız, “Allah korkusu olan”, “dürüst bir bey” gibisinden başlıklarla sürekli ilan göndermekte ancak biz bu ilanları kesinlikle onaylamadan silmekteyiz. Ancak ilanların sağ kısmında yer alan iletişim formu üzerinden siz değerli üyelerimize ulaşarak dolandırmaya çalışma çabaları bulunmaktadır.

Bu kişiler genelde ailem yok, annem yok, babam hayatta değil, zor durumdayım, dayak yiyorum, boşandım kalacak yer arıyorum, yol param yok tarzında taleplerle sizlere dönerler ve tespit ettiğimiz üzere bu dolandırıcılığı yapan şebekeler yoğunlukta Bulgaristan ve Yunanistan tarafından olup Almanya kodlu numaralar kullanmaktadır.

Aldığımız bazı önlemler ile, arkadaşlık-evlilik kategorisinde ilan onaylama zorluk seviyesini arttırdık, siteye her giren kullanıcı, ilan veren, mesaj gönderen herkesin IP Adresinden bulunduğu ülke/bölge tespit edilip, uluslararası spam veri merkezine bildirilerek sitemizden tek tek uzaklaştırılmakla birlikte, avukatlarımız yakın zamanda veritabanına kaydedilen bu kişiler hakkında uluslararası anlamda soruşturma başlatacaktır.

Sizlerden beklentimiz, irtibat kurduğunuz (özellikle bayan) kişilere hemen inanmamanız gerekirse, skype, facebook vs gibi iletişim kanalları üstünden görüşerek etkileşim kurmanız ve kesinlikle para alışverişi yapmamanızdır. Bu tarz durumlarda daha önceden oluşturulan kullanım şartlarında belirtildiği üzere, bu durum sadece ilan veren ve ilandan zarar gören arasında çözümlenmeli ve site yöneticilerini bağlayıcı bir durum bulunmamaktadır.

Bulgar, Romen, Makedon ve Yunan uyruklu bu kızlar çok kolay telefon numarası veriyor ve bazen eposta ile samimiyet kuruyor lütfen son kez uyarıyoruz, kesinlikle para alışverişi yapmayınız.

Bizler elimizden geldiğince yeni teknolojilere yatırım yaparak siz değerli üyelerimize en kaliteli hizmeti sunmaya, güvenilir ve ulaşılabilir bir hizmet vermeye çalışmaktayız. Bize bildirmek istediğiniz bir ihbar olursa iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

   

3723 toplam görülme, 8 bugün

  

Cevap Yaz

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Almanya Seri ilanlar - Almanya'daki Türklerin Ücretsiz Seri ilan sitesi

    by on 13 Mart 2018 - 0 Yorumlar

    Kurulduğumuz günden bugüne kadar ziyaretçilerimize en doğru ve güvenli ilanları göstermekten gurur duyuyoruz. Almanya’nın en büyük ve en çok tercih edilen ücretsiz seri ilan sitesi almanilan.com google tarafından zorunlu hale getirilen en basit tabiri ile tarayıcı verilerini şifreleyen bir teknolojiyi sitemizde kullanmaya başladık. Adres çubuğunda yer alan http bağlantılar artık otomatik olarak https olarak güncellendi […]

Bugünün Popüler ilanları