Araba almak-satmak veya kiralamak

Almanya Haberleri ve Bilgiler 02 Mart 2020

Konfor, teknoloji ve kalite denildiği zaman bunların hepsini çoğu zaman bir arada bulmak oldukça zordur. Almanya’nın otomotiv pazarında yer alan küresel oyuncuları bu anlamda oldukça fazla öne çıkmayı başarmış durumdadırlar. Bu araçların birçoğu ithal olarak başka ülkelere pazarlanmaktadır. Dünya genelinde Alman yapımı araçlara hemen hemen her ülkede karşılaşmak mümkündür.

Araba almak-satmak veya kiralamak

Almanya’da Otomobil Satışı

Almanya’da hem Alman yapımı hem de ithal birçok araba bulunmaktadır. Bu arabalar sıfır ve ikinci el olmak üzere 2 kategori şeklinde satılmaktadır. Bu 2 araçtan sıfır araçların mecburen fiyatları ikinci el araçlara göre daha fazla bulunmaktadır. İkinci el araç araçların fiyatları birçok ülkeye göre çok ucuz olmakla birlikte bilinmesi gereken nokta ise ikinci el araçların sigorta ücretlerinin fazla olmasıdır. Bu ana unsur yaşı biraz ilerlemiş araçların çok ucuz fiyatlara satılmasına sebep olmaktadır. Almanya dan araç almak isteyenlerin sahip olması gereken bir takım belgeler bulunmaktadır.

Almanya’da araba almak için gereken evraklar:

 • Teknik denetim kanıtı ve egzoz emisyon muayenesi
 • İkamet belgesi
 • Araba sigorta belgesi
 • Araç vergisi için otomatik ödeme talimatı

Bu belgelere sahip herkes araba satın alabilir. Ancak kullanamaz. Kullanabilmesi Avrupa Standartlarında bir ehliyete ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’de son dönemlerde çıkan çipli Avrupa Standartlarında ki ehliyete sahip olan herkes Avrupa ülkelerinde araç kullanabilmektedir. Almanya da birçok Türk vatandaşı bulunmaktadır. Onlarda yukarıda ki belgelere sahip oldukları sürece istedikleri aracı satın alabilmektedirler.

Almanya Araç kiralama

Almanya otomotiv sektörünün devleri arasında bulunmaktadır. Almanya’yı ziyaret eden insanlar birçok Alman yapımı arabayı yakından görebilmektedir. Bunun yanında isteyen kişiler bu araçları kiralayabilmektedirler. O bölgeye tatile giden turistler kendi istedikleri gibi gezmek isterlerse en yakın araç kiralama şirketinden ehliyetlerine uygun arabayı alabilmektedirler. Araç kiralamak isteyen kişilerin ilk önce online siteler üzerinden bir rezervasyon yapmaları gerekmektedir. Çünkü bazı dönemlerde şirketler de araba kalmamaktadır. Araba kiralamada dikkat edilmesi gereken konu kasko yaptırmanız gerekliliğidir. Eğer kasko yaptırmak istemezseniz firma herhangi bir kazaya karşılık sizi kredi kartınıza belli bir miktar bloke koymaktadır. Ancak kasko yaptırdığınız taktirdi günlük olarak bir ücret ödeseniz de kartınıza bloke konulmamaktadır.

Eğer bir otomobil almak veya satmak istiyorsanız Almanya satılık arabalar kategorisine bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Etiket yok

toplam 469, bugün 2 defa görüldü

  

 • Almanya'da ve Türkiye'de şubesi bulunan bankalar

  yazan - 04 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Almanya‘ya makul ücretlerle para transferi yapmak isteyen gurbetçiler her iki ülkede bulunan bankaları tercih ederek düşük bir kesinti ile para transferi sağlayabilirler. Sizler için Türkiye‘de aktif olarak rol alan bankaların Almanya’da bulunan şubelerini araştırdık. İşte o bankalar ve şubeleri:

 • Almanya’daki Meslekler ve Maaşları

  yazan - 30 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya, kiminin çok merak ettiği ve lüks bulduğu ülke; kiminin ise sadece maddi anlamında gördüğü ülke… Tahmin edileceği üzere Almanya Avrupa hatta Dünya standartlarında ekonomik ve kültürel olarak gelişen ve bu gelişmeyi ağır bir hezeyan altında tamamlayan bir ülke konumundadır. Zira ikinci dünya savaşından sonra ağır tahribat ve işgal altında bir anda böyle yükselip dünya […]

 • Almanya'da Yapılabilecek İş Fikirleri

  yazan - 12 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Ek iş fikirlerinden önce asıl meslek fikirleri ile Almanya’da yaşarken yapılabilecek meslekleri araştırdık. Almanya Türklerinin çoğunlukta dönercilik, temizlik ve inşaat sektörlerinde olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak farklı neler yapılabilir veya dönercilik yapmak isterseniz gibi konulara değinerek Almanya iş fikirleri ile ilgili en iyi bilgileri iletmeye çalışıyoruz. Öncelikle hangi işi kurmak istediğinize karar vermeli ve bu yönde […]

 • Almanya'da ev kiraları ne kadar?

  yazan - 01 Aralık 2018 - 1 Yorumlar

  Almanya’da yaşamak isteyenler için ev kiralarından bahsedelim. Almanya’da ev kiraları ne kadar? Almanya kiralık ev daire ilanları sitemizden de göz atabileceğiniz üzere kiralar eyalete ve şehirlere göre oldukça fark ediyor. Almanya’da 3+1 bir apartman dairesi için ortalama gözden çıkarmanız gereken rakam 500-1000 aralığında değişkenlik gösterebilir. Almanya ev kiraları Berlin‘de 2 odalı 70 metrekare bir ev için […]

 • Türklerin Almanya'da yoğun olarak yaşadığı yerler

  yazan - 04 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya‘da 3-4 milyon civarı Türk olduğu varsayılıyor. Zamanında işçi olarak göç eden Türkler ve beraberinde giden aileleri ve sonradan doğan çocuklarıyla Almanya vatandaşı olarak çalışmaya ve yaşamaya devam ediyorlar. Yaptığımız araştırmalara göre net bir rakam olmasa da Almanya’da yaşayan Türklerin şehirlere göre dağılım oranları aşağı yukarı aynı olmakla birlikte başlıca şehirlerde ikamet ettiklerini gözlemledik.