Almanya’da Tatil Yapılacak Yerler

Almanya Haberleri ve Bilgiler 16 Temmuz 2019

Almanya'da Tatil Yapılacak Yerler

Almanya’da Temmuz ve Ağustos ayları en sıcak zamanlardır. Almanya sınırları içerisinde keşfedilmeyi bekleyen birçok tatil mekanı olduğunu biliyor musunuz? Ancak yoğun sezonda kalabalıktan kaçınmak için, sıcaklıkların iyi bir şekilde yükselmeye başladığı Mayıs veya Haziran aylarında tatil yapmayı düşünebilirsiniz.

Almanya'da Tatil Yapılacak Yerler
Sylt – Photo Source: zobocogoods.com
 • Sylt

Almanya’nın en kuzeyindeki ada, “Kuzey Denizi’nin Kraliçesi” olarak bilinir. Batı sahili boyunca yaklaşık 40 km’lik mükemmel kumsallar bulunuyor. Wenningstedt, Hotel Villa Klasen’in yakınında kullanışlı, çocuk dostu bir otel olan aileler için en iyisidir. Samoa ve Sansibar ise tropik isimlerine layık parlak beyaz kıyılara sahiptir. Burayı keşfetmeye doyamayacaksınız.

 • Lübeck Körfezi

Lübeck’in eski ortaçağ ticaret merkezi birden fazla güzel plaja sahiptir. Scharbeutzer, Timmendorfer, Grömitzer ve güneydeki Pelzerhaken, gün boyunca güneşin olduğu bir yer. Plajdan sıkılırsanız, Scharbeutz’da keşfedilecek birkaç fener ve iskele vardır. Sierksdorf balıkçı köyünde bir öğle yemeği için mola verebilirsiniz. Burada ayrıca, mevsimsel ızgara balıkların yanı sıra bölgesel yemeklerin tadına da bakabilirsiniz.

 • Usedom

Almanya ve Polonya arasında paylaşılan Pomeranian adası Usedom, küçük koylar boyunca uzanan çarpıcı kumsallara sahip ve 45 km uzunluğunda bir sahile sahiptir. Ayrıca, kum taneleri bir araya geldiğinde bazen ortaya çıkan gıcırtı seslerinin senfonisi sayesinde “Singing Sands” adası olarak da bilinir! Popüler yerler deniz kenarı tatil yerleri Drei Kaiserbäder, Bernsteinbäder ve Ostseebäder. Burada binicilikten bisiklet sürmeye kadar birçok etkinlikle kendinizi gösterebilirsiniz.

 • St. Peter-Ording

Schleswig-Holstein’daki St. Peter-Ording, şifalı kükürt kaynaklarının ünü plajından daha çoktur. Ancak 12 kilometrelik uzunluğa varan bir yürüyüş ile ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Burada doğal plajlar ve otantik yeme-içme mekanları ile yeni bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Almanya'da Tatil Yapılacak Yerler
Amrum – Source: https://edition.cnn.com/interactive/travel/best-beaches/amrum/
 • Amrum

Amrum, “Özgürlük Adası” olarak bilinir ve yazın ilk günlerinde tadını çıkaracağınız kendinize ait bir plaj gibi düşünülecek harika bir yer. Çizgili şezlonglarda, yel değirmeni, şeker kamışı renkli deniz feneri ve Hollanda’nın iç kısımlarını hatırlatan iç kısımlardaki çiçek köylerinde Frizce etkisi gösteren sevimli bir tatil beldesidir. Bisiklet sürmek ve yürüyüş gibi birçok spor ve dinlenme aktivitesi ile buranın keyfini yaşamaya ne dersiniz?

 • Hiddensee

Baltık Bölgesi Hiddensee, sadece 17 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Tamamen araçsız olduğu için aracınızı limanda geride bırakıp yaya olarak gitmek veya at sırtında, bisikletle ve oyuncak trenine binmek zorundasınız. Adanın batı sahili, kum tepeleriyle desteklenen, uzun bir kumsaldır. Vitte, Kloster ve Neuendorf’taki kıyı kesimleri düzenli olarak yönetilir ve temizlenir, bu yüzden burası oldukça popülerdir. Vitte’nin yanındaki güzel plaj aileler için uygun bir plajdır.

 • Juist

Yerel olarak ‘sihirli topraklar’ olarak bilinen Juist, Almanya’nın kuzey kıyılarına kadar uzanan yedi yerleşim yerinden biridir. Wattenmeer Milli Parkı’nın kalbinde, UNESCO tarafından korunan gelgit düzlüklerinde uzun yürüyüşler yapabilirsiniz. Juist’te araç kullanımına da izin verilmiyor, ulaşım büyük ölçüde bisikletle sağlanıyor. Ayrıca at arabası ile yolculuk yapılan bölümler de vardır.

 • Rügen

Almanya’nın en büyük adası Rügen, aslında 60 km uzunluğundaki plajlara ve popüler Binz gibi birkaç sahil beldesine sahiptir. Yapraklı bulvarları, güzel Prorer Wiek Körfezi ve gezinti yerlerinin yanı sıra adanın en iyi sahil otelleri de dahil en iyi konaklama birimlerine sahip bir takımadadır. Kayalıkların üstünde, UNESCO dünya mirası olan Jasmund Milli Parkı’nın antik kayın ormanları vardır. Her yıl ortalama 1800 saat güneş alan bu yer, Rügen’i aynı zamanda Almanya’nın en güneşli ve en sıcak yerlerinden biri yapıyor.

 • Rostock

Güzel kumlu bir kumsala sahip olan Warnemünde, Warnow Nehri’nin Baltık’a döküldüğü Rostock gezisinin en önemli noktasıdır. İki kişilik plaj koltuklarına oturup sıcak bir günde sığ bölgelere kürek çekmeye başlayınca, Baltık yerine kendinizi Karayipler’de hayal edebiliyorsunuz. Graal-Müritz, her Mayıs ayında kentin Rhododendron parkındaki görkemli Rhododendron Festivali’ne turistleri çekmeyi başarıyor.

Almanya'da Tatil Yapılacak Yerler
Chiemsee – Photo Source: studentenwerk-muenchen.de
 • Chiemsee

Deniz kenarında bir plaj olmak zorunda değildir. Almanya, “Bavyera Denizi” olarak bilinen Chiemsee dahil birçok güzel göle sahiptir. Chiemsee, gezginlerin mutlu olması için dağ bisikleti ve trekking gibi birçok önemli faaliyete ev sahipliği yapıyor. Bavyera kıyısında çok sayıda spa oteli bulunuyor.

Etiket yok

toplam 1815, bugün 4 defa görüldü

  

 • Almanya'da ve Türkiye'de şubesi bulunan bankalar

  yazan - 04 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Almanya‘ya makul ücretlerle para transferi yapmak isteyen gurbetçiler her iki ülkede bulunan bankaları tercih ederek düşük bir kesinti ile para transferi sağlayabilirler. Sizler için Türkiye‘de aktif olarak rol alan bankaların Almanya’da bulunan şubelerini araştırdık. İşte o bankalar ve şubeleri:

 • Almanya'da ev kiraları ne kadar?

  yazan - 01 Aralık 2018 - 1 Yorumlar

  Almanya’da yaşamak isteyenler için ev kiralarından bahsedelim. Almanya’da ev kiraları ne kadar? Almanya kiralık ev daire ilanları sitemizden de göz atabileceğiniz üzere kiralar eyalete ve şehirlere göre oldukça fark ediyor. Almanya’da 3+1 bir apartman dairesi için ortalama gözden çıkarmanız gereken rakam 900-1400 Euro aralığında değişkenlik gösterebilir. Almanya ev kiraları Berlin‘de 2 odalı 70 metrekare bir ev […]

 • Almanya Özel Günler ve Resmi Tatiller

  yazan - 16 Aralık 2021 - 0 Yorumlar

  2022 yılında Almanya’nın özel günleri ve resmi tatillerini inceleyelim. Her ulusun kendine has ve özel olarak özel günleri ve anma törenleri olmaktadır. Bunlar hem dini kökenli hem de kültürel kökenli olan ve yüzyıllar önceden günümüze kadar gelmiş insanların yaşamına yön vermiş önemli günlerdir. Noel ve Paskalya bayramı dini bayram olarak algılansa da günümüzde dini özelliğini […]

 • Almanya’daki Meslekler ve Maaşları

  yazan - 30 Nisan 2021 - 0 Yorumlar

  Almanya, kiminin çok merak ettiği ve lüks bulduğu ülke; kiminin ise sadece maddi anlamında gördüğü ülke… Tahmin edileceği üzere Almanya Avrupa hatta Dünya standartlarında ekonomik ve kültürel olarak gelişen ve bu gelişmeyi ağır bir hezeyan altında tamamlayan bir ülke konumundadır. Zira ikinci dünya savaşından sonra ağır tahribat ve işgal altında bir anda böyle yükselip dünya […]

 • Almanya'da Yapılabilecek İş Fikirleri

  yazan - 12 Şubat 2020 - 0 Yorumlar

  Ek iş fikirlerinden önce asıl meslek fikirleri ile Almanya’da yaşarken yapılabilecek meslekleri araştırdık. Almanya Türklerinin çoğunlukta dönercilik, temizlik ve inşaat sektörlerinde olduğunu bilmeyen yoktur. Ancak farklı neler yapılabilir veya dönercilik yapmak isterseniz gibi konulara değinerek Almanya iş fikirleri ile ilgili en iyi bilgileri iletmeye çalışıyoruz. Öncelikle hangi işi kurmak istediğinize karar vermeli ve bu yönde […]