Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Üye Girişi

Dolandırıcılara dikkat edin!

Genel 09 Ocak 2015

Dolandırıcılara dikkat edin!

Merhaba Saygıdeğer Almanilan.com ziyaretçi ve üyeleri,

Bugün sizlere ortalama 2 yıldır hizmet verdiğimiz ilan sitemizde yaşadığımız bir takım problemlere bağlı edindiğimiz bazı tecrübelerden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz üzere sitemizde arkadaşlık ve evlilik kategorisi bulunmaktadır. Bu kategori gurbette yani Almanya‘da bulunan Türk vatandaşları için kendi aralarında arkadaşlık kurmaları ve taşınıp evliliğe kadar giden ciddi boyutta etkileşimler sağlama amacı ile açıldı.

Ancak bazı dolandırıcı kişiler, hiç Allahtan korkmaksınız, “Allah korkusu olan”, “dürüst bir bey” gibisinden başlıklarla sürekli ilan göndermekte ancak biz bu ilanları kesinlikle onaylamadan silmekteyiz. Ancak ilanların sağ kısmında yer alan iletişim formu üzerinden siz değerli üyelerimize ulaşarak dolandırmaya çalışma çabaları bulunmaktadır.

Bu kişiler genelde ailem yok, annem yok, babam hayatta değil, zor durumdayım, dayak yiyorum, boşandım kalacak yer arıyorum, yol param yok tarzında taleplerle sizlere dönerler ve tespit ettiğimiz üzere bu dolandırıcılığı yapan şebekeler yoğunlukta Bulgaristan ve Yunanistan tarafından olup Almanya kodlu numaralar kullanmaktadır.

Aldığımız bazı önlemler ile, arkadaşlık-evlilik kategorisinde ilan onaylama zorluk seviyesini arttırdık, siteye her giren kullanıcı, ilan veren, mesaj gönderen herkesin IP Adresinden bulunduğu ülke/bölge tespit edilip, uluslararası spam veri merkezine bildirilerek sitemizden tek tek uzaklaştırılmakla birlikte, avukatlarımız yakın zamanda veritabanına kaydedilen bu kişiler hakkında uluslararası anlamda soruşturma başlatacaktır.

Sizlerden beklentimiz, irtibat kurduğunuz (özellikle bayan) kişilere hemen inanmamanız gerekirse, skype, facebook vs gibi iletişim kanalları üstünden görüşerek etkileşim kurmanız ve kesinlikle para alışverişi yapmamanızdır. Bu tarz durumlarda daha önceden oluşturulan kullanım şartlarında belirtildiği üzere, bu durum sadece ilan veren ve ilandan zarar gören arasında çözümlenmeli ve site yöneticilerini bağlayıcı bir durum bulunmamaktadır.

Bulgar, Romen, Makedon ve Yunan uyruklu bu kızlar çok kolay telefon numarası veriyor ve bazen eposta ile samimiyet kuruyor lütfen son kez uyarıyoruz, kesinlikle para alışverişi yapmayınız.

Bizler elimizden geldiğince yeni teknolojilere yatırım yaparak siz değerli üyelerimize en kaliteli hizmeti sunmaya, güvenilir ve ulaşılabilir bir hizmet vermeye çalışmaktayız. Bize bildirmek istediğiniz bir ihbar olursa iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

   

3381 Toplam Görüntüleme, 6 Bugün.

  

Yorum / Yanıt Gönder

Yazabilmeniz için giriş yapmış olmalısınız.

 • Almanya'da Türk Bankalar

  Almanya'da ve Türkiye'de şubesi bulunan bankalar

  by - 22 Şubat 2015 - 0 Yorumlar

  Almanya’dan Türkiye’ye veya Türkiye’den Almanya‘ya makul ücretlerle para transferi yapmak isteyen gurbetçiler her iki ülkede bulunan bankaları tercih ederek düşük bir kesinti ile para transferi sağlayabilirler. Sizler için Türkiye‘de aktif olarak rol alan bankaların Almanya’da bulunan şubelerini araştırdık. İşte o bankalar ve şubeleri: Almanya’da bulunan Türk bankaları   İşbankası Almanya Şubeleri İŞBANK GmbH FRANKFURT ŞUBESİ […]

 • Türklerin Almanya'da yoğun olarak yaşadığı yerler

  by - 28 Aralık 2013 - 0 Yorumlar

  Almanya‘da tahmini olarak 2-3 milyon civarı Türk olduğu varsayılıyor. İşçi olarak zamanında göç eden Türkler ve orada bulunan çocukları Almanya vatandaşı olarak çalışmaya ve yaşamaya devam ediyorlar. Yaptığımız araştırmalara göre net bir rakam olmasa’da Almanya’da yaşayan Türklerin şehirlere göre dağılım oranları aşağı yukarı aynı olmakla birlikte başlıca şehirlerde ikamet ettiklerini gözlemledik. Almanya’da en çok Türk […]

 • Türklerin Almanya'da en çok tercih ettiği meslekler

  Türklerin Almanya'da en çok tercih ettiği meslekler

  by - 31 Ocak 2015 - 0 Yorumlar

  Almanya’da yaşayan Türklerin en fazla yaptığı işleri düşününce akla ilk dönercilik mesleği gelmekte ve bu meslekte ciddi oranda Türklerin sektöre hakim olduğu görülmektedir. Almanya’daki Türklerin eğitim düzeylerine bakınca; % 30’u – Orta dereceli lise (Mittlere Reife / Fachschulreife) % 15’i – Üniversite / Yüksekokul (Universität / Hochschule veya Fachhochschule) olduğunu göz önüne alırsak, yapılan meslekler […]

 • Almanyada arkadaş arıyorum

  by - 11 Şubat 2013 - 16 Yorumlar

  Almanyalı Türklerin seri ilan sitesi Almanya’da yaşayan ve arkadaş arayan kişileri de unutmadı. Almanya’da yaşıyorsanız ve yeni arkadaşlıklar edinmek istiyorsanız öncelikle aradığınız arkadaşı ilan vererek iletişim bilgilerinizi vererek bulabilirsiniz. Arkadaşlık ilan kategorisi ile her zaman güncel ilanları takip edebilirsiniz. Bunun yanı sıra sadece arkadaş değil, daha da özel birini yani bir erkekseniz bayan arkadaş bulmanız […]

 • Frankfurt iş ilanları sitesi

  by - 22 Mart 2014 - 3 Yorumlar

  Almanya’da mı yaşıyorsunuz? Türk gurbetçi misiniz? Almanya’da yaşayan Türk gurbetçiler için oluşturduğumuz ilan siteniz almanilan.com’da frankfurt iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Frankfurt’ta yaşayan Türklere diğer ilanlar için de ulaşabilirsiniz. Frankfurt’ta ortak arayan, yeni bir işletme açan, frankfurt’ta Türk personel arayan kişilerin ilan verdiği ve frankfurt iş ilanları arayan kişilerin baktığı ilan sayfamızı detaylıca inceleyebilir, frankfurt’ta iş arıyorsanız […]

Bugünün Popüler ilanları