Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Üye Girişi

310,000 €

Yüzey Akış Türbini


  • İlan sahibi tarafından kapatıldı
  • Ülke: Almanya
  • Eyalet: Bavyera
  • Şehir: München
  • Telefon: +905382342677
  • E-Posta: outlu@hotmail.com
  • Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2016 18:51
  • Bitiş Süresi İlanın süresi doldu.
VTS_01_1.VOB_000493575
VTS_01_1.VOB_000020941VTS_01_1.VOB_000136124VTS_01_1.VOB_000242265

Açıklama

YÜZEY AKIŞ TÜRBİNİ, Ülkemizde yapılan ilk tamamlanmış çalışmadır. Dünyada benzer türde çalışmalar da mevcut olup, patentli bir uygulamadır. AYDEM-EDAŞ ile elektrik üretim anlaşması sağlanamadığı için; satılmasına karar verilmiştir. Uygulama tesis, elektrik üreten ve şebekeye uygun volataja ayarlanmış, 31.5 kV OG hattına enerji verecek durumdadır.
Almanya ve/veya Avusturya nehirleri için mükemmel bir elektrik üretim santralidir.

Asıl gayesi, Boğaz akışları için tasarlanmakla beraber; her akış özelliğinde kullanılabilmekte, su kullanım hakkı sıfır bir çalışmadır.

Bahse konu sistem, tüm imalat resimleri ile birlikte teslim edilecek olup, 1 MW gücüne kadar güç artışı uygulanabilecek her türlü teknik destek alıcıya sağlanacaktır.

UYGULAMA YÖNTEMLERİ1) Bir yada birden çok tesisin veya işletmenin kendi elektrik sarfiyatını karşılaması:

a)- Bu maksatla oluşturacakları konsorsiyum veya site yöntemi ile elektrik üretimi yapmak ve üretilen elektrik enerjisinin işletmelerde tüketilmesini sağlamaktır.

b)- Bu tip üretim yöntemi ile, aynı dağıtım bölgesi (dağıtım şirketinin yetkileri içinde kalan tüm arazi içinde) kapsamında yapılacak bir enerji santralı ile işletmelerde kullanılan elektrik enerjisinin kullanımı gerekmektedir.
2) Sulama kanallarında yapılacak Yap-İşlet-Devret Modeli ile elektrik üretmek ve satmak:
a)- Bu yöntemde, şehir veya eyaletlere ait sulama kanallarında akan suyun enerji üretimi yapılarak değerlendirilmesi mümkündür. Zaten bu yöntem, destekleme kapsamına alınmaktadır.
b)- Sulama kanalları, betonarme kanallardır ve belirli sabit bir eğime sahiptir. Bu kanallardan üretilecek enerji; kanalın sehimine göre belirli aralıklarla kurulacak olan “Akıntı Enerjisi Santralleri” (AES) vasıtasıyla MegaWatt seviyelerinde enerji üreterek, YG (Yüksek Gerilim) seviyesinde enterkonnekte şebekeye verilebilmektedir.
c)- En kısa sulama kanalı birkaç km uzunluğa sahip olup, aynı kanal üzerinde birçok sayıda “AGS” kurmak mümkündür ve akış üzerinde kanal taşıntısı (şişirme) yapmayacak şekilde tasarlanmaktadır.

3) Baraj kuyruk suyundan 1-5 MW gücünde Modüler Ünitelerle elektrik üretmek ve satmak: Mevcut herhangi bir barajın artık su akışıyla sistem çalışabilmekte, enerji üretimi sağlanmaktadır.

250 kW Gücünde tesis için günümüz şartlarında yaklaşık Maliyet: 350,000 USD (Tesis çoğaltılması durumunda)

250 Kw SİSTEMİN SAĞLAYACAĞI KAZANÇ:
Elektrik Satacak İşletmeler için: 250 kWx 0,13 sent x 300 gün x 24 saat= 234.000 €/Yıl

 

983 Toplam Görüntüleme, 1 Bugün.

  

Listing ID: 654584eac452fd9e

Gönderenin Diğer ilanları

Yorum / Yanıt Gönder

Yazabilmeniz için giriş yapmış olmalısınız.

Yeni ilanlar E-mail Adresinize Gönderilsin!

E-mail adresinizi kutucuğa yazın:


Aboneliği aktifleştirmeniz için size gönderilen e-posta'daki onay linkine tıklamayı unutmayınız.